دوشنبه 4 آبان 1394 06:07 ق.ظ نظرات ()

ناو هلیکوپتربر اندورانس

رضاکیانی موحد

 

آر.اس.اس اندورانس در حال حاضر بزرگترین کشتی جنگی نیروی دریایی سنگاپور به شمار می رود. این ناوهلیکوپتربر توسط صنایع دریایی بومی سنگاپور طراحی و ساخته شده است و این نیرو تا به امروز 4 فروند از آنها را به خدمت گرفته است.

نیازها

وزیر دریاداری سابق سنگاپور ،دکتر تونی تان، در بازدیدی که از پایگاه دریایی توآس در آگوست 1996 انجام داد اظهار داشت که کشورش علاقمند است تا برای جایگزینی 5 فروند کشتی آمریکایی کلاس کانتی، کشتی های جدید آبی-خاکی خریداری نماید. سنگاپور این کشتی های آبی-خاکی را در دهه ی 70 به صورت دست دوم از آمریکایی ها خریده بود. طراحی و ساخت این کشتی به شرکت اس.تی انجینیرینگ سفارش داده شد. ساخت اندورانس در ابتدای سال 1997 آغاز شد و این کشتی در روز 18 مارس 2000 به نیروی دریایی سنگاپور تحویل داده شد. پس از آن 3 فروند کشتی دیگر از این کلاس به نیروی دریایی سنگاپور تحویل داده شده اند.

ناو آبی-خاکی


تصویری از پاشنه ی کشتی اندورانس در حالیکه دریچه ی عرشه ی تخلیه را بازکرده است. یک فروند سوپرپوما بر روی عرشه ی پرواز دیده می شود.


سوپر پومای نیروی هوایی سنگاپور در حال برخواستن از عرشه ی پرواز رزولوشن.

کشتی های هلیکوپتربر اندورانس 40% از کشتی های قدیمی کلاس کانتی بزرگتر بوده و در حدود 2 برابر سریعتر می باشند. هر کشتی کلاس اندورانس دارای یک عرشه ی تخلیه در پاشنه ی کشتی می باشد که می تواند 4 فروند لندینگ کرافت را از آن وارد دریا کند. در ضمن دو فروند قایق بزرگ در طرفین کشتی نصب شده اند که هم می توانند به عنوان قایق نجات و هم برای تخلیه ی سربازان بکار برده بشوند.

علاوه بر عرشه ی تخلیه در پاشنه ی کشتی، یک سطح شیب دار هم در سینه ی کشتی نصب شده است که می توان برای آن برای بارگیری یا تخلیه ی تانکها و نفربرها در عرشه ی بار استفاده کرد. عرشه ی بار در قسمت جلویی کشتی قرار دارد و می تواند 18 دستگاه تانک و یا 20 دستگاه زرهپوش را در خودجای دهد. در حال حاضر سنگاپور دارای تانکهای سنگین لئوپارد ،که به تازگی به روز شده اند، و نفربرهای زرهی ام-113 می باشد. در ضمن زرهپوشهای بوینیکس به صورت بومی در سنگاپور تولید می شوند که ظرفیت حمل 7 تا 9 نفر سرباز را دارند و قرار است که جایگزین نفربرهای قدیمی ام-113 بشوند. نیروی دریایی سنگاپور می تواند با تخلیه ی این ادوات زرهی ،به ویژه تانکهای قدرتمند لئوپارد، در ساحل دشمن بهترین پشتیبانی را از تفنگداران دریایی خود انجام بدهد.

اندورانس ظرفیت حمل 350 تا 500 نفر سرباز را با تجهیزاتشان دارد و می تواند یک گردان تفنگدار دریایی را به صورت یکجا در ساحل دشمن پیاده کند. برای بارگیری و تخلیه ی بارهای سنگین دو دستگاه جرثقیل 25 تنی بر روی عرشه ی کشتی های هلیکوپتربر کلاس اندورانس نصب شده اند.

ناوهلیکوپتربر

هرچند که نیروی دریایی سنگاپور این کشتی را رسما به عنوان یک کشتی آبی-خاکی معرفی کرده است اما حقیقت این است که اندورانس نمی تواند مانند کشتی های آبی-خاکی سنتی مستقیما در ساحل نیرو پیاده کند و عرشه ی تخلیه و عرشه ی پروازی آن مقدورات بسیار بیشتری از یک کشتی متعارف آبی-خاکی به آن بخشیده اند. از همین رو شاید بهتر باشد که کشتی های کلاس اندورانس را "کشتی چندمنظوره ی پشتیبانی" بنامیم.

اندورانس می تواند دو فروند هلیکوپتر متوسط را در درون آشیانه ی خود و دو فروند دیگر را نیز بر روی عرشه ی پرواز خود جای دهد. در سال 2014 در نمایشگاه هوایی سنگاپور یک مدل از کشتی های اندورانس به عنوان ناوهلیکوپتربر معرفی شد. اگر سنگاپور از هلیکوپترهای آپاچی خود بر روی عرشه ی این ناوها استفاده کند می تواند آنها را در نقش یک ناو هلیکوپتربر هجومی بکار بگیرد. به علاوه سنگاپور دارای هلیکوپترهای سی هاوک نیز می باشد که می توانند توان ضدزیردریایی ناوهای اندورانس را به صورت معنی داری افزایش بدهند.

به منظور عملیات تخلیه ی سرباز یا چترباز اندورانس می تواند از هلیکوپترهای سوپرپوما(آ.اس-332) ، گوکار(آ.اس-532)  یا نمونه ی دریاپایه ی هلیکوپتر شینوک (سی نایت) استفاده کند. هلیکوپتر سی نایت می تواند 17 سرباز را در خود جای دهد و تا 4500 کیلوگرم بار را به صورت آویخته حمل کند. شعاع عملیاتی هلیکوپتر سی نایت 300 کیلومتر می باشد. این هلیکوپتر دارای دریچه ی بزرگی در عقب است که می تواند برای تخلیه ی خودروهای سبک مورد استفاده قرار بگیرد. هلیکوپتر سی نایت را می توان به دو قبضه مسلسل 12.7 میلیمتری و یک قبضه مسلسل 7.62 میلیمتر مجهز کرد تا برای دفاع از خود یا پشتیبانی از سربازانی که در حال پیاده و سوار شدن به هلیکوپتر هستند بکارگرفته شوند. هلیکوپتر سوپرپوما می تواند تعداد 19 نفر سرباز یا 4.1 تن بار را با خود حمل کند و می توان آن را به انواع مسلسل، راکت انداز، موشک انداز و اژدرافکن مسلح کرد. هلیکوپتر گوکار نمونه ی بهینه شده ی سوپرپوما است و می تواند 20 نفر سرباز یا 4.65 تن بار را حمل کند.

اگر نیروی دریایی سنگاپور اراده کند می تواند این کشتی ها را با کمی تغییرات به عنوان یک ناوهواپیمابر سبک مجهز به هواپیماهای عمود پرواز مانند اف-35 به خدمت بگیرد. ظاهرا سنگاپور به خرید نمونه های عمودپرواز جنگنده ی نسل پنجم اف-35 ،که برای نشست و برخواست بر روی ناوهای هواپیمابر و هلیکوپتربر مناسب هستند، علاقه نشان داده است. وجود ناوهای هلیکوپتربر یا هواپیمابر می تواند به سیاست سنگاپور در تأمین امنیت تنگه ی مالاکا بعد تازه ای ببخشد مخصوصا که سنگاپور تصمیم گرفته است تا 2 فرودگاه نظامی از 3 فرودگاهش را تعطیل کند. ایراد عمده ی جنگنده های اف-35 قیمت بسیار گران آنها است. علاوه بر جنگنده ی گران قیمت اف-35، سنگاپور می تواند مانند تایلند و اسپانیا از جنگنده های عمودپرواز هاریر نیز به عنوان یک گزینه ی محتمل استفاده کند. علاوه بر قیمت بالا، مشکل دیگر این است که اندورانس در حال حاضر برای تبدیل شدن به یک ناوهواپیمابر واقعی نیاز به آشیانه ی بزرگتری دارد و هواپیماهای عمودپرواز برای اینکه از حداکثر ظرفیت خود استفاده کنند نیازمند به تخته ی پرش می باشند که نصب آن بر روی طرح فعلی ناوهای کلاس اندورانس غیر ممکن می باشد.

با افزایش رقابتهای منطقه ای بین چین و متحدان آمریکا در دریای جنوبی چین و ادعاهای ارضی کشورهای منطقه احتمال دارد که نیروی دریایی منطقه به سوی ساختن کشتی های هلیکوپتربر یا هواپیمابر بزرگتر گام بردارد تا بتواند با ظرفیت رو به رشد نیروی دریایی ارتش خلق چین مقابله کند.

تسلیحات

کشتی های کلاس اندورانس برای دفاع از خود در برابر هواگردهای دشمن به دو فروند موشک انداز دو تایی میسترال ،ملقب به سندباد، ساخت فرانسه مسلح شده اند. برد این موشکها 5.3 کیلومتر بوده و با سرجنگی 2.95 کیلوگرمی خود می توانند برای هر هدفی را که در ارتفاع پست پرواز می کند تهدیدی جدی محسوب شوند.

توپ اصلی این کشتی یک قبضه توپ خودکار کالیبر 76 میلیمتری اتومرالا با نواخت بالا است که می تواند 120 گلوله را در ظرف یک دقیقه شلیک کند و برد گلوله های آن به 30 کیلومتر می رسد. این توپ در بسیاری از ناوهای پیشرفته ی جهان ،از جمله کشتی های نیروی دریایی آمریکا و ناوچه های کلاس کمان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران، نصب شده و آزمایش خود را به خوبی پس داده است. کشتی های کلاس اندورانس با استفاده از این توپ می توانند هر گونه هدفی را در ساحل دشمن در هم بکوبند و از فاصله ی دور با شناورهای سطحی دشمن درگیر شوند.

 2 قبضه توپ خودکار 25 میلیمتری بوش مستر ام.242 (در طرفین بدنه) و 4 قبضه مسلسل کالیبر 50 نصب شده بر روی اندورانس می توانند هر گونه تحرکی را از دزدان دریایی بگیرند.


موشک انداز میسترال


توپ خودکار اتومرالا


توپ خودکار بوش مستر


سیستمها

در طراحی کشتی های هلیکوپتربر کلاس اندورانس تأکید زیادی بر سیستمهای خودکار شده است. اندورانس اولین کشتی نظامی جهان است که رسما به چارتهای ناوبری الکترونیک و چارت الکترونیکی و سیستم نمایش و اطلاعات برای گردش به دور کره زمین مجهز شده است. سیستمهای یکپارچه در پل فرماندهی به خدمه اجازه می دهند که به تمام سیستمهای مورد نیاز به صورتی مؤثر دسترسی داشته باشند. این کشتی ها همچنین به یک سیستم فرود و پرواز خودکار مجهز شده اند که نشست و برخواست هلیکوپتر بر روی عرشه ی پرواز را ایمن می کند و نیاز به خدمه ی زمینی را از بین می برد. به دلیل استفاده از سیستمهای خودکار و یکپارچه، تعداد خدمه ی مورد نیاز برای هدایت و راهبری کشتی 6500 تنی اندورانس به 65 نفر کاهش یافته است.

تاریخچه ی عملیاتی


رزولوشن در خلیج تایلند در کنار یو.اس.اس دنور در مانور نظامی کبرای طلایی 11.


اندیاور در کنار یو.اس.اس جورج بوش در خلیج عدن

ناوهای هلیکوپتربر کلاس اندورانس علاوه بر مقاصد نظامی می توانند به عنوان یک وسیله ی حمل و نقل برای نیروهای نظامی و یک سکوی تمرینی برای آموزش نفرات و خدمه بکارگرفته شود. علاوه بر اینها ناوهای هلیکوپتربر کلاس اندورانس را می توان به عنوان ناو سرفرماندهی یک ناوگان بزرگ بکار گرفت.

اندورانس به عنوان اولین کشتی نیروی دریایی سنگاپور سفری به دور دنیا داشته است و از کانالهای سوئز و پاناما عبور کرده است. این کشتی ها تا کنون چندین بار در تمرینهای نظامی سالانه شرکت کرده اند. آر.اس.اس رزولوشن در طی تمرینهای نظامی مشترک این کشور با آمریکا سال 2000 با موفقیت موشکهای ضدهوایی اش را شلیک کرده است. از طرفی اندورانس در سال 2004 در مانور نظامی شمشیر دریا شرکت کرد.

کشتی های کلاس اندورانس در عملیاتهای صلحبانی بین المللی نیز شرکت داشته اند. اندورانس در سال 2003 به مدت 2 ماه در طی حمله ی نظامی آمریکا به عراق به خلیج فارس فرستاده شد. رزولوشن و اندیاور نیز در سالهای 2004 و 2006 به دنبال خواهر بزرگتر خود به خلیج فارس آمدند. وظیفه ی این کشتی ها انجام عملیات لجستیک و نگهبانی بود. آنها همچنین به عنوان یک سکوی پرواز هلیکوپتر برای کشورهای شرکت کننده در ائتلاف بر ضد عراق شرکت کردند. در سال 2007 آر.اس.اس پرسیستنس به منطقه فرستاده شد و رزولوشن برای بار دیگر در سال 2008 به منطقه بازگشت.

این کشتی ها پس از سونامی سال 2004 به شدت درگیر کمکهای انسان دوستانه شدند. پرسیستنس نیز در عملیات جستجو برای یافتن لاشه ی پرواز 8501 شرکت هوایی ایرآسیا (2014)شرکت کرد.

در سال 2009 وزیر دفاع سنگاپور اعلام کرد که پرسیستنس را به منظور حفاظت از کشتی رانی بین المللی در برابر دزدان دریایی سومالی به مدت 3 ماه به دریای سرخ می فرستد. قرار بود تا این کشتی ،به همراه 2 فروند هلیکوپتر سوپرپومای خود، با پروازهای روزانه فعالیت دزدان دریایی را در منطقه محدود کند. پس از آن در سالهای 2010 و 2011 نیز کشتی های اندورانس و اندیاور به خلیج عدن فرستاده شدند.

صادرات

در سال 2008 نیروی دریایی تایلند به خرید یک فروند ناوهلیکوپتربر اندورانس کلاس ابراز علاقه کرد و سنگاپور به قمیت 200 میلیون دلار یک فروند از این کشتی ها را برای نیروی دریایی تایلند ساخت و در سال 2012 به این کشور تحویل داد. این کشتی آنتونگ نام گرفت.

مشخصات

اندروانس

5 فروند

تعداد

1 فروند

صادرشده

استاندارد: 6500 تن

ظرفیت کامل:8500 تن

جابجایی

 141متر

طول

21 متر

عرض

5 متر

آبخور

4 دستگاه دیزل ژنراتور راستون هر یک به توان 875 کیلووات

2 دستگاه رانشگر افقی زیمنس

پیشرانه

15 گره دریایی

سرعت

 5 هزار کیلومتر با سرعت 15 گره دریایی

برد

65 نفر ملوان و افسر

خدمه

 350-500نفر

سرباز

                  4 فروند قایق نجات 13 متری

2 فروند قایق 25 در داخل عرشه ی تخلیه

قایق

18 دستگاه تانک + 20 دستگاه زرهپوش

خودرو

2 فروند هلیکوپتر متوسط

هواگرد

رادار جستجوی : IAI/ELTA EL/M-2238

رادار ناوبری: Kelvin Hughes Type 1007

جنگ الکترونیک: RAFAEL RAN 1101

2 قبضه خمپاره انداز 102 میلیمتری ساخت مارکونی برای شلیک اهداف فریبنده

فریبنده ی موشک

سایت الکترو-اپتیک CS Defense NAJIR 2000

تجهیزات الکترونیک

2 قبضه توپ خودکار 25 میلیمتری بوش مستر ام.242

4 قبضه مسلسل 12.7 میلیمتری

دو قبضه موشک انداز دوتایی میسترال

1 قبضه توپ 76 میلیمتری اوتومرالا

تسلیحات