یکشنبه 31 مرداد 1395 04:37 ق.ظ نظرات ()
من دوبار از نطنز عبور کرده ام و هر بار در حدود 2 ساعت توقف در آن داشته ام. از این رو شاید نتوانم به عنوان یک توریست سفرنامه ای درباره ی نطنز بنویسم که دقیق باشد اما کوتاه سخنی بگویم بد نیست.
نطنز شهری است در میانه ی راه کاشان-اصفهان که آب و هوایی تقریبا خوب و معتدل دارد. باغهای زیادی اطراف آن را فراگرفته و می تواند به عنوان یک مقصد گردشگری مهم چند روزی شما را مهمان خود کند. نطنز ،و روستاها و شهرهای اطرافش، هم می تواند مقصد گردشگرانی باشد که قصد زیارت دارند و هم مقصد آنهایی که قصد سیاحت دارند.
از میان مکانهای زیارتی این شهر می توان به بارگاه امامزاده آقا علی عباس و محمد (علیهما سلام) در نزدیکی بادرود اشاره کرد که همواره زائران زیادی را به سوی خود جذب می کنند.

از مکانهای سیاحتی این شهر هم می توان به مجموعه ی تاریخی خالد آباد، مجموعه ی مسجد جامع و آرامگاه شیخ نورالدین عبدالصمد(که در کنار همدیگر واقع شده اند)،موزه ی باستانشناسی (روبروی مسجد جامع) اشاره کرد.
نطنز در کنار کوه کرکس واقع شده و برای علاقمندان به طبیعت گردی هم مکانی ایده آل محسوب می شود. یکی از بزرگترین سایتهای توریستی کشور هم روستای گردشگری ابیانه است که در کنار نطنز قراردارد و معماری بکر آن برای بسیاری از توریستها دلچسب و چشم نواز است.
نتیجه تصویری برای ابیانه
ابیانه

علاوه بر همه ی اینها نطنز دارای دو کارگاه سرامیک سازی سنتی است که توسط دو برابر ( به نامهای عبادی) اداره می شود و این کارگاه (ها) ثبت شده توسط میراث فرهنگی هستند. خرید کارهای دستی این عزیزان(که البته قیمت نسبتا بالایی هم دارند) به دوستان توصیه می شود.
http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/184/551922/photo2.jpg
نمونه ای از کارهای ساخته شده در کارگاه عبادی
اگر به باستان شناسی علاقه دارید می توانید به محوطه اریسمان بروید. این منطقه باستانی به عنوان اولین مکانی که آثار ذوب فلز در آن بدست آمده شناخه می شود. قسمتی از آثار باستانی بدست آمده در این جا را می توانید در موزه باستانشانسی شهر نطنز مشاهده کنید.
آخرین مقاصد توریستی نطنز عبارتند از اکوکمپ کویری متین آباد (اگر کویرگردی دوست دارید) و روستای گردشگری کشه(که من فرصت دیدن این دو را نکردم)

کلبه های اکوکمپ متین آباد در میانه ی کویر

اقامت در چادر در کمپ کویری متین آباد

مجتمع گردشگری رایان در نزدیک روستای کشه

مجتمع گردشگری رایان در نزدیک روستای کشه

چندتایی شماره تلفن هم در نقشه ی گردشگری نطنز بود که اینجا می آورم:
http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/184/551922/natnz.jpg