پنجشنبه 11 مرداد 1397 09:36 ق.ظ نظرات ()


Schneider CA1

اشنایدر سی آ1 اولین تانک فرانسوی بود. الهام بخش ساخت آن، احتیاج به چیره شدن بر وحشت حاصل از جنگهای خندقی در جنگ اول جهانی بود.

کمپانی اشنایدر یک کمپانی تسلیحاتی بزرگ در فرانسه بود. با داشتن سفارشهای از توسعه تراکتورهای توپخانه سنگین ، در ژانویه سال 1915 شرکت سر طراح خود "بریلی" را برای تحقیق در مورد تراکتورهای زنجیردار به شرکت آمریکایی "هالت" فرستاد و در همان زمان شراکتی در یک برنامه آزمایشی در انگستان داشت. بریلی که قبلا در اسپانیا درگیر طراحی خودروهای زرهی بود -در بازگشت مدیریت شرکت را  متقاعد کرد که مطالعه و توسعه تراکتورهای مسلح زرهی را  براساس شاسی "بیبی هالت" بنیان گذارند. 2 عدد از آنها سفارش داده شد. در جولای سال 1915 این برنامه سرّی ترکیب شد با یک برنامه رسمی که توسعه یک پاره کننده سیم خاردار توسط مهندس "ژان لوئیس برتون" بود.

در 9 دسامبر سال 1915، اولین شاسی به ارتش فرانسه نشان داده شد. یکی از ناظران آن کنلل "ژان باپتیست اویگن اشتاین" بود که در تمام ارتش به خاطر خبرگی بی همتا در تکنولوژی و تاکتیک مورد احترام بود. برای او؛ خودرویی که نشان داده شد، تجسم افکار مبهمی بود که او قبلا در مغزش در مورد خودرو های زرهی پرورانده بود. در 12 دسامبر، او به فرماندهی عالی برنامه ای از یک نیروی زرهی مجهز به خودروهای زنجیری را ارائه داد. این برنامه با تصویب و تولید 400 خودروی زرهی -هر کدام به قیمت 56000 فرانک- در 25 فوریه سال 1916، مصادف شد. اولین خودرو در 5 سپتامبر تحویل داده شد. در همین حال، تولید به سمت تولیدات کارخانه سوما تغییر جهت داده شد.

The first French tank the Char Schneider CA-1

نام تانک، "اشنایدر سی آ" بود. اولین نمونۀ تولید اشنایدر "تراکتور آ" و دومی "تراکتور بی" نام داشتند. برای چشمانی جویای نوآوری، تانک به سختی قابل شناختن بود. تانک برجک نداشت و به سختی می توان محل سلاح -یک توپ 75 میلیمتری- را بر روی آن پیدا کرد. توپ در گوشه سمت راست بر روی یک مقر نصب شده بود. دو مسلسل 7.92 میلیمتری -که توپ را کامل می کردند- نیز از دو طرف بیرون زده بود. دیگر خصوصیت خام آن، برآمدگی جلویی شاسی بود که سبب می شد تانک وقتی در کوچکترین دست انداز می افتاد انگار که در یک خندق افتاده است. تقسیم بندی درون آن به شدت تنگ بود: 6 نفر که در یک فضای 90 سانتیمتری بین سقف و موتوری با قدرت 60 اسب بخار؛ پخش شده بودند. خوشبختانه، حداکثر سرعت تنها 8 کیلومتر در ساعت بود. تانک با صفحات فولادی به قطر 11 میلیمتر محافظت می شد. بعدها زره تانک با صفحات 5.5 میلیمتری پوشانده شد که وزن آن را به 13.5 تن می رساند.

تعداد تولیدی، بیشتر نتیجۀ جاه طلبی فرانسه از عقب افتادگی نسبت به انگلستان بود. انگلستان به سادگی زمان بیشتری برای ساخت کارخانجات بیشتر و استخدام تانکهای آنها صرف کرد. برای اولین بار در 16 آوریل 1917 در "بری او باک" تهاجم ناکام "نیول" از این تانک استفاده شد. نتیجه،مصیبت بار بود. 130 تانک زمخت توسط توپخانه آلمان تکه تکه شدند. 20 واحد به همراه تانکهای اشنایدر -تحت عنوان توپخانه مخصوص- زیر فرمان سرتیپ "اشتاین" متشکل شدند. در سال 1918، آنها را با "رنواف تی 17" جایگزین کردند ولی تولید اشنایدر سی آ تا آگوست 1918 هنوز ادامه داشت. یکی از آنها تحویل ایتالیا شد که ایتالیایی ها پس از آزمایش، برنامه تولید آن را رها کردند.

WW1 French Schneider CA 1 Char Tank can be found at the French Tank Museum in Saumur

پس از جنگ؛ آنها را به خودرو پشتیبانی و نفربر تبدیل کردند. در سال 1922، 6 عدد از آنها را به اسپانیا فروختند که از 1923 تا 1926 در مراکش می جنگیدند. 4 بازمانده از آنها، در جنگهای داخلی اسپانیا نزد جمهوری خواهان یافته شدند.

چند برنامه برای ساخت اشنایدر با برجک و سلاح بهتر وجود داشت. "سی آ2،3 و 4". از "سی آ2" و "سی آ3" تنها یک نمونه ساخته شد. "سی آ4" بر روی کاغذ باقی ماند. تانک سنگین "سنت چاموند" از "تراکتور آ" برگرفته شد که نمونه اولیه اشنایدر بود و تاریخ نویسان را بیشتر گیج کرد.

مشخصات:

طول

6.32متر

عرض

2.05متر

ارتفاع

2.3متر

وزن

13.6تن

سیستم تعلیق

فنرمارپیچ

سرعت

8.1کیلومتر/ساعت

برد

30/80کیلومتر

سلاح اولیه

1 عددتوپ75 میلیمتری

سلاح ثانویه

2 عددمسلسل 7.92میلمیتری

زره

11+5.5میلیمتر

موتور

اشنایدر 4 سیلندر 60 اسب بخار

خدمه

6نفر