منوی اصلی
جنگها و تاریخ
 • پنجشنبه 27 دی 1397 09:37 ب.ظ نظرات ()

  یک نشانه روی دقیق و یک فیوز بی خود

  آخرین ویرایش: یکشنبه 23 دی 1397 09:39 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • سه شنبه 25 دی 1397 09:36 ب.ظ نظرات ()

  بمب افکن بی-26... فکر کنم یکیش روبروی پارک ارم باشه

  آخرین ویرایش: جمعه 28 دی 1397 04:38 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • یکشنبه 23 دی 1397 09:32 ب.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: یکشنبه 23 دی 1397 09:34 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • پنجشنبه 20 دی 1397 09:00 ق.ظ نظرات ()  بازوکا و سیر تکامل آن

  در سال
  ۱۹۴۲ ،استفاده از تانکها به علت زره غیر قابل نفوذ و تسلیحات مرگبارشان تهدیدی برای سربازان پیاده به حساب می آمد و این باعث ابراز نیاز به سلاحی به اندازه کافی قدرتمند برای از کار انداختن تانکها شد که منجر به گسترش نارنجکهای ضد تانک با پرتاب دست شد که قادر به تاثیر بر زره هایی به ضخامت ۲.۴ اینچ بودند.
  با این حال وزن ۳.۵ پوندی آنها، آنها را برای پرتاب با دست بسیار سنگین کرده بود. در نتیجه ایده دیگری مطرح شد. وسیله ای که بتواند نارنجک را از فاصله مناسب با سرعت کافی و با دقت بالا پرتاب کند و برد آن بیشتر از پرتاب دست باشد.

  ستوان ادوارد اول از ارتش آمریکا مامور ساخت این وسیله برای پرتاب نارنجکهای ضد تانک ام-۱۰ که قادر به متوقف کردن تانکهای آلمانی باشد گردید.. برای انجام این کار ، ستوان یه راکت کوچک ساخت اما هنوز به دنبال راهی بود تا بتواند کاربر را از خروجی پشت راکت در حال نشانه روی محافظت کند. او برای این کار این راکت و نارنجک را درون یک تیوب(لوله) که به اندازه خود نارنجک بود قرار داد و و این زمانی بود که او این ایده برای یک پرتابگر نارنجک راکتی را داشت.
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 20 دی 1397 02:28 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • چهارشنبه 19 دی 1397 09:00 ب.ظ نظرات ()

  اگر ایرانی باشید و دست کم در یکی از شبکه های ضداجتماعی عضو باشید عکس این دادشمون رو حتما زیارت کرده اید. راستیتش هفته ای نیست که این عکس به صور و فرمتهای مختلف برای من توسط دوستان فوروراد نشود. اوایل فقط عکس خالی بود. بعدتر خلاقیت ایرانی هم بهش اضافه شد. گاهی این بابا با چتر از آسمون فرود می اومد و گاهی هم با زیردریایی از زیر یخهای قطب شمال... خلاصه که این بنده خدا ظاهرا انقدر توجه ایرانی جماعت رو جلب کرده که حالا حالا ها از دستش خلاصی نداریم. از خدا که پنهون نیس ولی از شما چه پنهون که خیلی وخ پیش یه جایی خونده بودم که متوسط شومبول ایرانی جماعت از متوسط جهانی یه مقدار کمتر.... احتمال داره که همین عقده ی حقارت باعث شده این داداشمون مورد توجه هم وطنان عزیز قرار بگیره.

  خلاصه که روزهای اول هر کس که این بابا یا ورژنی از این بابا رو می فرستاد بی خیال می شدم.... اما الانه می بینم که ظاهرا قضیه داره بیخ پیدا می کنه. می خوام به طرف بگم بابا بی شعور این چیه میفرستی؟ دچار پارادوکس می شم... خوب اخه اگر کسی شعور داشت که این ها رو برای دیگرون فوروارد نمی کرد... اگر هم شعور نداشته باشه که تذکر دادن و تذکر ندادن من براش علی السویه است. کسی که مغز نداره هر چی هم که بهش بگی دست اخر بیشتر لج می کنه... خیلی که بهم فشار بیاد از طرف می پرسم: خوب این نکته ی آموزنده ش چی بود؟ یا می گم: خیلی آموزنده بود احسنت. طرف هم که کلا شعور معور تعطیل... فک می کنه دارم تشویقش می کنم.... دست آخر یادم یه متن قدیمی افتادم.... گشتم و پیداش کردم و الان اگه ادامه ی مطلب رو بزنید می تونید بخونیدش.... این رو با صدای قشنگ خودم ضبط کردم و براشون فرستادم شاید که به خودشون بیان... ولی نه ظاهرا این متن سنگین تر از این حرفهاس... خلاصه ش اینه که بابا تا کی می خواید مزخرف ببفاید؟ شرط مزخرف نگفتن هم این هستش که اول یاد بگیرید مزخرف توی مغزتون نریزد.... کل متن رو تو دوجمله خلاصه کردم براتون ولی توصیه م اینه که برید و اصلش رو بخونید. اگر هم همین متن رو با صدای خودم برات فرستادم شک نکن که آدم بیشعوری هستی.

   

  عزت زیاد

   

   


   

   

   

   

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 19 دی 1397 09:49 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • سه شنبه 18 دی 1397 06:46 ب.ظ نظرات ()
  درگذشت استاد شطرنج خسرو هرندی را بتمامی مردم ایران مخصوصا انهایی که علاقمند شطرنج هستند تسلیت می گویم. بهترین بازی های ان مرحوم را می توانید در اینجا بیابید.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 19 دی 1397 09:51 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic