منوی اصلی
جنگها و تاریخ
 • شنبه 27 بهمن 1397 07:07 ب.ظ نظرات ()

  تست چهار جوابی زیر از جمله سؤالات هوش و استعداد تحصیلی آزمون دکترای علوم پایه 1392 بوده است. کسی می داند که کدام نابغه ای این سؤال را طرح کرده است؟ به پاسخ اال جایزه ای نفیس داده می شود.

  ... او اظهار داشت: همان نیرویی که سیب را به سمت زمین می کشد، ماه را در مدارش به دور زمین نگه می دارد. این نیرو گرانش نامیده شد. در واقع وی قوانین حاکم بر زمین و آسمان را در یک نظریه، یگانه کرد. گرانش اولین نیرویی بود که به صورت علمی شناخته شد، اما هنوز سه تای دیگر مانده بودند....

   

  سوال3- منظور نویسنده از عبارت «سه تای دیگر» در پاراگراف اول کدام است؟

  1-    گرانش، سرعت، سطح فضا-زمان

  2-    سرعت، الکتریسیته و  مغناطیس

  3-    سه بعد فضا

  4-    الکتریسیته، سطح فضا-زمان و مغناطیس

  آخرین ویرایش: جمعه 26 بهمن 1397 11:20 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • جمعه 26 بهمن 1397 11:10 ق.ظ نظرات ()

  متاسفانه خبردار شدیم که تعدادی از پرسنل عزیز سپاه پاسداران در طی یک حمله ی تروریستی دعوت حق را لبیک گفته اند و تعدادی دیگر نیز مجروح شده اند. ضمن تسلیت به خانواده های داغدار این حادثه و آرزوی سعه ی صدر برای آنها از مسئولین محترم تقاضامی کنیم برای حل مشکلاتی این چنینی و به ویژه در مناطق مرزی رویکردهای جدیدی را به کار بگیرند. تجربه نشان داده است که تا زمانی که مشکلاتی مانند فقر، بیکاری، عدم توسعه و... در این نواحی وجود دارد بی نظمی و عدم امنیت هم از این مناطق دور نخواهدشد... امید که با رویکردی با محوریت فقر زدایی از مناطق مرزی دیگر شاهد چنین حوادث دلخراشی نباشیم.

   

  آخرین ویرایش: جمعه 26 بهمن 1397 11:20 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • شنبه 20 بهمن 1397 09:22 ب.ظ نظرات ()

  اطلاع یافتیم که استاد ناصر کنعان آذر دو- سه روز قبل دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم کرده اند. ایشان اولین داور تاریخ شطرنج ایران هستند که توانستند به درجه ی داور بین المللی دست پیدا کنند و از افتخارات جامعه ی شطرنج ایران محسوب می شدند. درگذشت آن مرحوم را به دوست داران ورزش شطرنج تسلیت می گویم.

  رضا کیانی موحد

  آخرین ویرایش: جمعه 19 بهمن 1397 09:26 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • جمعه 19 بهمن 1397 09:04 ب.ظ نظرات ()

  چهل سال پیش در چنین روزهایی نظام مقدس جمهوری اسلامی با محور قرار دادن ولایت فقیه بر ایران حاکم شد. از همان روزی که حضرت امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) به غیبت کبرا رفتند فقها، یعنی جانشینان برحق ایشان، اداره ی جامعه ی اسلامی را حق خود دانستند و خود را در این مهم احق بر دیگران شمردند. خوشبختانه مردم با درایت ایران در چهل سال پیش با انتخاب آیت الله خمینی (ره) به رهبری حرکت انقلابی خود این فرصت را به روحانیت شیعه دادند که تئوری های خود را در باب حکومت و کشورداری از مرحله ی تئوری به مرحله ی عمل درآورد. در طی چهل سال حکوممت داهیانه ی آیت الله خمینی و جانشین ایشان ،مقام معظم رهبری دامة توفیقاته، بسیاری از قله های افتخار در صنعت، علم، دین، اخلاق و... به زیر پرچم ایران درآمده است.

  اما چیزی که برای من عجیب است آن است که با وجود حمایت تقریبا صد درصدی مردم در ابتدای انقلاب و حمایت اکثریت قاطبه ی مردم ایران در حال حاضر از نظام مقدس جمهوری اسلامی کمتر کسی به کتاب ولایت فقیه آقای خمینی نگاهی انداخته است. اگر این جزوه ی کوچک را مانیفیست نظام بدانیم برای من جای تعجب دارد که حتی بسیاری از معممین هم هنگامی که درباره ی آن مورد پرسش قرار می گیرند اعتراف می کنند که این کتاب تاریخ ساز را نخوانده اند چه برسد به مردم عادی.

  به همین دلیل و به دلیل چهلمین سالگرد فرخنده ی پیروزی خون بر شمشیر بر آن شدم که خلاصه ای از این کتاب را تقدیم شما عزیزان کنم. به یادداشتهایم که رجوع کردم فهمیدم که ای دل غافل.... کتاب را خلاصه نکرده ام و تنها جملاتی که برایم جالب تر بوده اند گلچین کرده ام. حال این گلچین را تقدیم می کنم به پیروان حضرتش. برگ سبزی است تحفه ی درویش.

  آخرین ویرایش: جمعه 19 بهمن 1397 09:17 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • چهارشنبه 17 بهمن 1397 07:47 ب.ظ نظرات ()

  در آستانه ی دهه پنجم انقلاب اسلام ی ایران اهداف کلان این حرکت مردمی را می توان در 3 دسته ی کلی طبقه بندی کرد:

  1. اجرای احکام  شرع مبین اسلام
  2. عدم تسلط بیگانگان در امور داخلی و سرنوشت کشور
  3. فقر زدایی از مستضعفین

  خوشبختانه با نگاهی به گذشته در میابیم که در دو هدف اول به صد در صد موفقیت رسیده ایم و در هدف سوم هم همین طور که از عکس بالا معلوم است تقریبا موفق شده ایم.... فقط مانده اند 2-3 درصد از مستضعفین باقیمانده که اشالله با برنامه های دولت دبیر و امید آنها نیز به زودی زود فقرزدایی خواهند شد.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 17 بهمن 1397 08:06 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • چهارشنبه 10 بهمن 1397 09:20 ق.ظ نظرات ()

  اگر به سلاح های قدیمی و مخصوصا سلاح هایی که در جهان اسلام استفاده می شدند علاقه دارد می توانید این فایل را دانلود کرده و بخوانید.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 بهمن 1397 09:23 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic